سوالات متداول
چرا کد تخفیفم اعمال نمی شود؟

مشتری گرامی به اطلاع می رساند در حال حاضر چند نوع کد تخفیف داریم.
1- کد تخفیف وفاداری - مربوط به مشتریانی است که عضو باشگاه مشتریان افق کوروش می باشند و این کد تخفیف در صورت فعال بودن در اینستاگرام افق کوروش در بخش استوری ها اطلاع رسانی می گردد.
2- کد تخفیف اولین خرید - که مربوط به مشتریانی می باشد که اولین بار از افق کوروش خرید اینترنتی انجام می دهند. این کد نیز در اینستاگرام افق کوروش ارائه می گردد.
3- کد تخفیف پیامکی - که با توجه به محاسبات سیستمی در صورتی که حائز شرایط دریافت این نوع کد تخفیف باشید، به شماره همراه شما پیامک می گردد و فقط مختص همان شماره همراه می باشد.
4- کد تخفیف مربوط به جشنواره - این نوع کد تخفیف مربوط به جشنواره بوده و مشتریان برنده این کد تخفیف شده اند - که دارای شرایط ( مثلا حداقل خرید 100 هزار تومان ) و تاریخ انقضا می باشد. مشتریان برای دریافت این نوع کد تخفیف حتما باید آخرین نسخه اپ باشگاه را روی گوشی خود نصب داشته باشند. که از کافه بازار قابل دریافت است.  در غیر این صورت با پیغام خطا یا عدم نمایش کد مواجه می شوند.

در خصوص کد تخفیف موارد زیر حائز اهمیت است:
1- شما برای استفاده از کد های تخفیف افق کوروش ، الزاما می بایست در برنامه اکالا پس از ثبت لوکیشن خود، خرید از افق کوروش را  انتخاب کنید. در غیر این صورت با پیغام کد تخفیفم نا معتبر است مواجه می شوید. 
همچنین در صورتی که کد تخفیف شما مربوط به اکالا باشد، حتما می بایست جهت اعمال کد تخفیف خرید از اکالا را انتخاب نمایید.
زیرا که افق کوروش فروشگاهی است که از طریق اپلیکیشن اکالا فروش اینترنتی خود را فراهم نموده است.
2- کد های تخفیف همه دارای تاریخ انقضا می باشند، لذا مطمئن شوید که کد تخفیف شما منقضی نشده باشد.
3-  در صورتی که خرید انجام داده اید ولی به هر دلیلی درخواست لغو یا مرجوعی سفارش داده باشید، کد تخفیف شما غیر قابل استفاده خواهد بود. و با پیغام بیش از حد مجاز از کد تخفیف استفاده کرده اید مواجه می شوید اما در صورتی که لغو سفارش از طرف ما باشد، کد تخفیف شما همچنان قابل استفاده خواهد بود.
همچنین در صورتی که یک یا چند کالا را از لیست خرید خود حذف کرده باشید، از بین رفتن کد تخفیف بستگی به سقف خرید کد شما  دارد.
در غیر این صورت می توانید با شماره های 1572 مربوط به فروشگاه افق کوروش یا 1535 مربوط به اکالا تماس حاصل نموده و همکاران پس از بررسی صحت موارد، کد تخفیف جدیدی به شما ارائه می نمایند.

سوالات پر بازدید
آیا برنامه قرعه کشی افق کوروش از تلویزیون صدا و سیما پخش خواهد شد؟
قرعه کشی مربوط به جشنواره ماه مبارک رمضان  جمعه هر هفته ساعت 20:15 تا 21:00 شبکه یک سیما پخش می شود و هر برنامه قرعه کشی مربوط به تاریخ یا تاریخ های  مشخصی است که در هر برنامه عنوان قرعه کشی و تاریخ آن اعلام می گردد. همچنین شما پس از ثبت کد قرعه کشی، از تاریخ ثبت تا پایان جشنواره هر شب شانس برنده شدن خواهید داشت. همچنین ازطریق اینستاگرام افق کوروش به آدرس https://www.instagram.com/okcs.ir/ می توانید برنامه قرعه کشی را مشاهده فرمایید.
جشنواره ماه مبارک رمضان از چه تاریخی آغاز خواهد شد و تا چه تاریخی ادامه خواهد داشت؟
از 25 فروردین 1400 تا پایان ماه مبارک رمضان جشنواره برقرار بوده و قرعه کشی مربوط به هر تاریخ نیز چند روز بعد از آن صورت می گیرد. جهت اطلاعات بیشتر و همچنین مشاهده برندگان می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید.  https://www.okcs.com/festivals/view/72/ramedan1400
جوایز جشنواره ماه مبارک رمضان چیست؟
  جوایز این جشنواره هر شب یک برنده 50 میلیون تومانی می باشد. که در صورت برنده شدن ، از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد. و همچنین شما می توانید در سایت افق کوروش برندگان را مشاهده نمایید. جهت اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://www.okcs.com/festivals/view/72/ramedan1400
ساعت کاری فروشگاه در ماه مبارک رمضان به چه صورت است ؟
ساعت کاری در فروشگاه در ماه مبارک رمضان طبق روال سابق می باشد وفروشگاه از ساعت 8:30 صبح الی 22:30 به صورت یکسره باز خواهد بود.
چرا کد تخفیفم اعمال نمی شود؟
مشتری گرامی به اطلاع می رساند در حال حاضر چند نوع کد تخفیف داریم. 1- کد تخفیف وفاداری - مربوط به مشتریانی است که عضو باشگاه مشتریان افق کوروش می باشند و این کد تخفیف در صورت فعال بودن در اینستاگرام افق کوروش در بخش استوری ها اطلاع رسانی می گردد. 2- کد تخفیف اولین خرید - که مربوط به مشتریانی می باشد که اولین بار از افق کوروش خرید اینترنتی انجام می دهند. این کد نیز در اینستاگرام افق کوروش ارائه...
چرا باید شماره کارت بانکی خود را در سامانه من اوکی ام ثبت کنم؟ چگونه اعتماد کنم؟
مشتری گرامی با سلام دریافت شماره کارت از شما جهت جلوگیری از تخلفات ثبت کد قرعه کشی توسط فرد دیگری دریافت می شود. همچنین اطمینان داشته باشید که کلیه اطلاعات شما نزد افق کوروش محرمانه تلقی شده و در اختیار هیچ کس دیگری قرار نخواهد گرفت.
آیا هزینه ارسال سفارش از افق کوروش رایگان شده است؟
از تاریخ 30 فروردین تا 5 اردیبهشت 1400 شما همراهان همیشگی افق کوروش می توانید با انتخاب هر کدام از کالاها به صورت آنلاین سفارش گذاری کنید و خرید را بدون هیچ هزینه ی درب منزل تحویل بگیرید. لازم به توضیح است که هزینه ارسال هم برای ارسال عادی و هم برای ارسال یک ساعته در این بازه رایگان خواهد بود. البته می بایست در اپلیکیشن اکالا ، پس از ثبت لوکیشن خود، خرید از افق کوروش را انتخاب نمایید...
آیا ساعات کاری فروشگاه ها در ایام محدودیت های کرونا و تعطیلات مرتبط با آن تغییر خواهد کرد؟
خیر هم اکنون روال کاری فروشگاه ها مانند سابق بوده و در صورت تغییر اطلاع رسانی می گردد و فروشگاه از ساعت 8:30 صبح الی 22:30 به صورت یکسره باز خواهد بود.
هنگام ثبت کد قرعه کشی با خطا مواجه می شوم، علت چیست؟
اگر با پیغام کارت نامعتبر می باشد و یا قبلا ثبت شده مواجه می شوید به این علت است که کارت بانکی شما توسط خودتان یا شخص دیگری و با شماره موبایل دیگری ثبت شده است. در این صورت بهتر است با همان شماره وارد سامانه شوید، در این صورت به طور اتوماتیک سیستم کارت شما را شناسایی کرده و وارد قسمت ثبت کد می شوید . همچنین در صورتی که خودتان این کارت را قبلا ثبت نکرده باشید، می...
ثبت کد قرعه کشی فقط مختص خرید با کارت است ؟
شرکت در جشنواره ارتباطی به نوع پرداخت ندارد ، شما می توانید کد قرعه کشی زیر فاکتور یا پیامک شده را در وب سایت من اکی ام وارد کرده و شماره یکی از کارتهای به نام خود را در قسمت کارتهای من ثبت نمایید ، درصورت مواجه شدن با هر سوال یا مشکل می توانید با شماره 1572 تماس حاصل نمایید.