اخبار افق کوروش /  اخبار

چاپ
كاشت يک هزار اصله نهال از سوی شركت فروشگاه های زنجیره ای افق كوروش
۱۳۹۶/۱۲/۲۰
در روز درختکاری و در آغاز هفته منابع طبیعی صورت گرفت؛

كاشت يک هزار اصله نهال از سوی شركت فروشگاه های زنجیره ای افق كوروش

همزمان با روز درختكاری و در آغاز هفته منابع طبيعی ، يک هزار اصله نهال توسط شركت فروشگاه های زنجيره ای افق كوروش در پارک جنگلی جاجرود كاشته شد. 

 

به گزارش روابط عمومی شركت فروشگاه های زنجيره ای همواره تخفيف افق كوروش، در راستای احيای محيط زيست و منابع طبيعی و با هدف توسعه ی جنگل كاری های اراضی ملی شمال شرق تهران و با شعار هزار رويش-هزاران زندگی نسبت به غرس يک هزار اصله نهال در سطح دو هكتار اقدام شد.

 

 

يک هزار اصله نهال شركت فروشگاه های زنجیره ای افق كوروش شامل گونه ی سرو نقره ای، سرو خمره ای، كاج تهران و ارغوان می باشد که در منطقه و پارک جنگلی جاجرود كاشته شد.

اين يک هزار اصله نهال غرس شده ی افق كوروش تا پايان سال ١٣٩٨ مراقبت، نگهداری، آبياری و حفاظت خواهد شد تا نهال ها به درختان قابل بهره برداری دركاركرد های تفرجی و زيست محيطی نائل گردند.

 

 

بر همين اساس، با توجه به آنكه نهال ها در سال اول به ازای هر دوره آبياری حداقل به ٣٠ ليترآب نياز خواهند داشت، بر همين اساس از پانزدهم ارديبهشت ماه تا اولين بارندگی مؤثر در مهر ماه ، هر پانزده روز يک بار نهال ها توسط تانكر های سيار آبياری خواهند شد و يک نَفَر نيروی حفاظتی در فصل گرما كه خطر آتش سوزی زياد است، جهت حفاظت و مراقبت از نهال های فوق دائما در عرصه حضور خواهد داشت.

 

 

* غرس يک اصله نهال از سوی مدير عامل افق كوروش 

در مراسم روز درختکاری و در هفته منابع طبیعی، امير خسرو فخريان مدير عامل شركت فروشگاه های زنجيره ای افق كوروش ضمن بازديد از پروژه ی نهال كاری شده ی ٥٥٠ اصله ای نهال در سال ٩٥ توسط افق كوروش و بررسی ميزان موفقيت عمليات فوق و اعلام رضايت از نحوه ی نگهداری ومراقبت نهال های كاشته شده، كاشت پروژه ی هزار اصله ای افق كوروش را با غرس يک اصله نهال آغاز كردند . 

وی ضمن غرس يک اصله نهال به تبيين فوايد ارزش های درختكاری پرداخت و تصريح كرد: با توجه به اينكه اين منطقه در نزديكی شهر تهران با اين همه معضلات زيست محيطی قرار دارد، اين حركت زيست محيطی می تواند نمونه ای از فعاليت های افق كوروش در تعديل شرايط زيست محيطی تهران منجمله كاهش آلودگی هوا، ترسيب كربن-گوگرد- سرب، كاهش فرسايش خاک ، تغذيه سفره های زيرزمينی و ايجاد جلوه و منظره های طبيعی جهت استفاده همشهريان عزيز و مشتريان وفادار فروشگاه افق كوروش باشد. 

به گفته وی، اين امكان برای مشتريان افق كوروش فراهم است كه در طول سال از محل پروژه های زيست محيطی به ويژه جنگل كاری افق كوروش بازديد نمايند و پرسنل اجرايی افق كوروش نيز در محل پروژه به گرمی پذيرای مشتريان عزيز می باشند . 

 

 

لازم به ذکر است؛ كاشت نهال در پارک جنگلی جاجرود از سال ١٣٧٥ آغاز شده است و علاوه بر گونه های فوق كاشته شده از سوی شركت افق كوروش، ديگر گونه های منجمله زبان گنجشک،ايلان، داغداغان، ون، بنه، پسته در اين پارک كاشت شده به طوریکه می توان گفت هم اکنون در اين منطقه در سطح ٧٠٠ هكتار جنگل كاری صورت گرفته است.


برچسب ها:

فروشگاه افق کوروش
فروشگاه های همواره تخفیف
تخفیف
فروشگاه زنجیره ای افق کوروش
هفته درختکاری
درختکاری
روز درختکاری
هفته منابع طبیعی

ارسال نظر

ارسال

عضویت در خبرنامه

عضویت

داغ‌ترین‌ها

زنجیره سرد در فروشگاه های همواره تخفیف افق کوروش راه اندازی شد

۱۳۹۷/۰۳/۲۸

پس از پیاده سازی موفق بزرگ ترین ناوگان توزیعی کشور و در راستای حفظِ کیفیت و تازگی کالاهای لبنی و یخچالی، برای اولین بار در صنعت فروشگاه های زنجیره ای کشور، ناوگان مجهز به سیستم سرمایش و یا به اصطلاح زنجیره سرد در فروشگاه های همواره تخفیف افق کوروش راه اندازی شد.