اخبار افق کوروش /  اخبار

چاپ
​ERP، راهکاری بین المللی برای شرکتی در سطح بین المللی
۱۳۹۷/۰۹/۲۸
مدیر ERP شرکت گلرنگ سیستم مطرح کرد:

​ERP، راهکاری بین المللی برای شرکتی در سطح بین المللی

افق کوروش، اولین فروشگاه زنجیره ای در ایران، اولین شرکت در سطح منطقه و از بزرگترین شرکت هایی است که در این وسعت پروژه ERP را به صورت یکپارچه برای صندوق های فروشگاهی و دفترمرکزی پیاده سازی می کند؛ تعداد شرکت هایی که در این اندازه و در دنیا موفق به پیاده سازی این سیستم شده اند، انگشت شمارند.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، مهندس فواد جاودان خرد مدیر واحد ERP شرکت گلرنگ سیستم، اعلام کرد: سیستم های ERP به سراغ شرکت های بسیار بزرگ می روند و این شرکت ها را برای پیاده سازی نرم افزار خود انتخاب می کنند زیرا تنها در این شرکت ها می توان از مزایای این سیستم بهره مند شد.

وی افزود: بطور قطع در شرکت های بزرگِ درحال توسعه، نیاز به یک سیستم در حد و اندازه های جهانی وجود دارد؛ نرم افزاری که پیش از این در افق کوروش مورد استفاده بود، سال ها قبل ایجاد شده و با زحمت دوستان توانسته بود، این تعداد فروشگاه را پوشش دهد اما با توجه به توسعه ی قابل توجه شرکت افق کوروش و نیازهای روزمره ی موجود، نیاز به یک سیستم با استانداردهای بین المللی احساس شد و سیستم ERP برای پیاده سازی در این شرکت انتخاب گردید.

مدیر واحد ERP گلرنگ سیستم تصریح کرد: شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، اولین شرکت در ایران، در سطح منطقه و یکی از بزرگترین شرکت هایی است که ERP را به صورت یکپارچه در سیستم صندوق های فروشگاهی و دفتر مرکزی پیاده سازی کرده است.

وی ادامه داد: تعداد شرکت هایی که در این اندازه و در دنیا موفق به پیاده سازی این سیستم به صورت یکپارچه شده اند، انگشت شمارند زیرا بسیاری از فروشگاه های زنجیره ای که تعداد شعب آن بسیار است، در صندوق فروشگاهی از یک سیستم داخلی استفاده کرده و ERP را صرفا در دفتر مرکزی مستقر می کنند.

جاودان خرد به اجرای موفقیت آمیز پروژه ی ERP افق کوروش در فاز پایلوت آن اشاره کرد و افزود: در مسیر پیاده سازی پروژه ERP با چالش های زیادی روبرو شدیم اما تمام چالش هایی که در مباحث مالی، زنجیره تامین و خرده فروشی داشتیم، با مشارکت تیم ERP که بی تردید یکی از بهترین تیم های پیاده سازی ERP در کشور است و البته با همکاری پیمانکار و شرکت مایکروسافت، مرتفع شد و تا امروز به جرات می توان گفت اکثر این مشکلات حل شده و پروژه بعد از گذشت 15 ماه به نحو احسن در حال پیشروی است.

وی همچنین گفت: با پیاده سازی ERP از استانداردها و بِه روش هایی بهره مند می شویم که بر اساس تجربه مایکروسافت در شرکت های بزرگ جهانی بدست آمده و سعی کردیم کمترین تغییر را نسبت به سیستم داشته باشیم تا بتوانیم از بهترین روش ها بهره بگیریم.

وی ادامه داد: حتی توسعه های ما در چارچوب استانداردهای مایکروسافت بوده و دقیقا طبق نقشه راهی که این شرکت ترسیم کرده، در چارچوب آن پروژه را اجرایی نمودیم.

جاودان خرد در خصوص مزایای پیاده سازی این سیستم در بزرگترین فروشگاه زنجیره ای کشور توضیح داد: از مهمترین مزایای پیاده سازی ERP می توان به شفاف سازی و دسترسی لحظه ای به اطلاعات اشاره کرد که به تصمیم گیری مدیران کمک شایان توجهی خواهد داشت و مدیران سازمان با توجه به یکپارچگی اطلاعات بین سیستم های فروشگاهی و دفتر مرکزی می توانند از این مزیت برخوردار شوند.

وی درخصوص کاربری این نرم افزار نیز بیان کرد: در سیستم های قبلی تهیه گزارشات نهایی که از ضرورت های تصمیم گیری مدیران ارشد به شمار می رود، بسیار زمان بر بود و همین موضوع موجب می شد تا تصمیم گیری های اساسی دیرتر از زمان مقرر شکل گیرد و برای سازمان مفید نباشد ولی با وجود سیستم های ERP ، مدیران در لحظه می توانند گزارشات را ملاحظه کرده و تصمیمات لازم را برای آن برهه زمانی داشته باشند.

وی در پایان ضمن اشاره به اجرای موفقیت آمیز فاز پایلوت پروژه ERP افق کوروش در استان گیلان و اردبیل، تاکید کرد: افق کوروش با تعداد یک هزار و 100 فروشگاه، اولین شرکتی است که در این وسعت، پروژه ERP را در سطح فروشگاه و مشخصا در صندوق های فروشگاهی و در دفتر مرکزی پیاده سازی می کند که قطعا می تواند یک case study و در نهایت با موفقیت پروژه یک success story برای مایکروسافت باشد.


برچسب ها:

فروشگاه افق کوروش
فروشگاه های زنجیره ای
فروشگاه ها ی زنجیره ای افق کوروش
فروشگاه های همواره تخفیف
گروه صنعتی گلرنگ
پروژه ERP
گلرنگ سیستم
Microsoft Dynamics AX

عضویت در خبرنامه

عضویت

داغ‌ترین‌ها

افق کوروش برای عرضه اولیه در بورس معرفی شد/ استقبال از معارفه اولین فروشگاه زنجیره ای در بورس تهران

۱۳۹۷/۱۰/۱۱

مراسم معارفه  افق کوروش پیش از عرضه اولیه سهام در بورس، با تشریح آخرین وضعیت مالی و عملکردی درباره چشم انداز، اهداف کلان، پیش بینی سود هر سهم سال 97، ریسک ها و تمهیدات برگزار شد.

ركورد بلندترين فاكتور خريد به طول 20 متر در افق كوروش ثبت شد / طولانی ترين فاكتور با 1252 رديف كالا + عکس

۱۳۹۷/۱۰/۰۴

در آستانه ی بلندترین شب سال، بلندترین و طولاني ترين فاكتور خريد در فروشگاه زنجيره اي افق كوروش به چالش گذاشته شد و بلندترين فاكتور با 1252 رديف كالايي و به طول 20 متر از استان خراسان رضوي توانست اين ركورد را به نام خود ثبت كند.

​ERP، راهکاری بین المللی برای شرکتی در سطح بین المللی

۱۳۹۷/۰۹/۲۸

افق کوروش، اولین فروشگاه زنجیره ای در ایران، اولین شرکت در سطح منطقه و از بزرگترین شرکت هایی است که در این وسعت پروژه ERP را به صورت یکپارچه برای صندوق های فروشگاهی و دفترمرکزی پیاده سازی می کند؛ تعداد شرکت هایی که در این اندازه و در دنیا موفق به پیاده سازی این سیستم شده اند، انگشت شمارند.