اخبار افق کوروش /  اخبار

چاپ
افق کوروش 270 تومان سود تقسیم کرد
۱۳۹۸/۰۳/۲۹
در مجمع عمومی عادی سالانه؛

افق کوروش 270 تومان سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش ( سهامی عام) با حضور91.89 درصد سهامداران در محل پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، در ابتدای این جلسه، هیات رئیسه مجمع با حضور علی ابراهیمی به عنوان ریاست مجمع، مسعود گودرزی و هادی قانعی در جایگاه ناظرین، مهرداد سپاهی به عنوان منشی و همچنین نماینده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی تشکیل شد و از امیر خسرو فخریان مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش برای ارائه و قرائت گزارش فعالیت هیات مدیره برای سال مالی منتهی به 29 اسفندماه سال 97 دعوت بعمل آمد.

امیرخسرو فخریان مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش در مجمع عمومی سالانه این شرکت برای سال مالی 1397، گزارش عملکرد شرکت برای سال مزبور را با مروری بر عملکرد و دستاوردهای مهم شرکت، عملکرد مالی و عملیاتی، افتخارات و مسئولیت های اجتماعی و استراتژی و برنامه های آتی به سهامداران ارائه نمود.

وی به جایگاه فروشگاه زنجیره ای افق کوروش در محیط کسب و کار اشاره کرد و ضمن بیان این مطلب که افق کوروش با 1357 فروشگاه در 292 شهر رتبه نخستِ توسعه شعب را در اختیار دارد، گفت: تعداد شعب فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش در سال 97 نسبت به سال قبل 50 درصد افزایش داشته است.  

وی همچنین بهبود انضباط مالی در وصول وجوه حاصل از فروش و پرداخت به تامین کنندگان و همکاری منسجم با شرکت تخصصی کنترل کیفیت با هدف پایش کیفی کالاهای وارده به شرکت را از برنامه های مهم این شرکت در سال گذشته عنوان کرد.

فخریان ضمن اعلام خبرِ راه اندازی و توسعه پرتال تامین کنندگان در فروشگاه زنجیره ای افق کوروش تصریح کرد: گزارشات فصلی به صورت سه ماهه ارائه می شود و تامین کنندگان کالاها می توانند وضعیت حساب های خود را در آن رصد نمایند، بنابراین اعداد مربوط به حساب تامین کنندگان در دفاتر مالی ما در این پورتال به صورت دقیق اعلام می شود ضمن آنکه برنامه های خرید ماهانه و سالانه برای تولید کنندگان تهیه و در پورتال مزبور به ایشان ارایه میگردد.

به گفته وی، در آینده نزدیک هدف ما ایجاد دسترسی رصد موجودی متعلق به هر تامین کننده در انبارها و فروشگاهها برای همان تولید کنندگان است.

مدیرعامل فروشگاه زنجیره ای افق کوروش در ادامه راه اندازی و تکمیل زنجیره سرد ( سردخانه ها و  ناوگان مجهز به سیستم سرمایش) در فروشگاه زنجیره ای افق کوروش را در راستای حفظ کیفیت و تازگی کالاهای لبنی و یخچالی مورد اشاره قرار داد و تاکید نمود که این موضوع بر اطمینان عرضه هر روزه این نوع کالاها در فروشگاهها می افزاید.

وی از رشد 55 درصدی تعداد خرید روزانه نسبت به سال قبل در افق کوروش خبر داد و اعلام کرد: به طور متوسط 500 هزار فاکتور خرید در فروشگاه های افق کوروش به صورت روزانه در سال 97 انجام شده است.

فخریان همچنین ضمن اعلام آنکه فروش خالص شرکت در سال 97 از افزایش 80 درصدی نسبت به سال قبل آن برخوردار بوده است، گفت: فروش خالص شرکت در پایان سال 96 رقم 29.092 میلیارد ریال بوده که در سال 97 با افزایش 80 درصدی به  رقم 52.407 میلیارد ریال رسیده است؛ همچنین سود خالص شرکت که در سال 96 رقم 684 میلیارد ریال بود،  با افزایش 335 درصدی به 2978 میلیارد ریال رسید.

وی در ادامه به ارزیابی جایگاه افق کوروش در صنعت فروشگاه های زنجیره ای پرداخت و با ذکر آمار و ارقام اعلام نمود: سهم افق کوروش از کل اندازه بازار FMCG در سال 97 به رقم 1.50 درصد رسید و سهم شرکت از صنعت فروشگاه های زنجیره ای که در سال 96 رقم 10.66 درصد بود، در سال 97 به 13.70 درصد افزایش پیدا کرد.

به گفته مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، جمع دارایی های شرکت بیش از 1400 میلیارد تومان و نرخ بازده دارایی 28.5 درصد و دوره گردش موجودی شرکت 36 روز بوده است.

همچنین مطابق گزارشی که در مجمع عمومی سالانه شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش ارائه شد، 99 درصد فروش خالص پیش بینی شده ، 92 درصد سود ناخالص و 108 درصد سود خالص در سال 1397 تحقق یافته است.

فخریان در ادامه به روند رشد نیروی انسانی در شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش اشاره کرد و میانگین تعداد نیروی انسانی شرکت در سال 97 را 7 هزارو 670 نفر با رشد 18 درصدی نسبت به سال 96 اعلام کرد .

وی با بیان این مطلب که افق کورش به عنوان نخستین فروشگاه زنجیره در بورس تهران پذیرش شد، به روند عرضه سهم افق از عرضه اولیه تا زمان توقف نماد قبل از برگزاری مجمع اشاره کرد و گفت: سهم افق کوروش در زمان عرضه اولیه 1695 تومان بود که با بازدهی 191درصدی در روز قبل از برگزاری مجمع به 49342 ریال رسید.

مدیرعامل فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش یادآور شد: این شرکت در سال 97 و با استناد به اطلاعات سال مالی 96 موفق شد رتبه نخست را در شاخص فروش، بازده فروش و بهره وری کل عوامل در گروه فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش از آن خود کند و بنابر اعلام سازمان مدیریت صنعتی شرکت پیشرو باشد و رتبه چهلم را در بین 100 شرکت برتر ایران به خود اختصاص دهد.

وی به تهیه و تدوین و آموزش کدهای رفتاری به پرسنل فروشگاهی در راستای افزایش رضایت مندی مشتریان اشاره کرد و در ادامه از برنامه های توسعه ای شرکت برای باشگاه مشتریان خبر داد.  

فخریان همچنین ضمن اعلام این نکته که "هم اکنون تعداد شعب افق کوروش به 1460 شعبه رسیده است"، از تداوم رشد و توسعه شعب فروشگاه های افق کوروش در سال 98 نیز خبر داد.

پس از ارائه گزارش عملکرد سال 97 از سوی مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت به سهامداران ارائه شد و در ادامه نماینده سازمان بورس نیز نکات و مطالبی را یادآور شد.

در این مجمع، صورت های مالی شرکت، تصویب و بر اساس آن مقرر شد که 90 درصد سود شرکت به میزان هر سهم 270 تومان بین سهامداران تقسیم شود. پاداش هیات مدیره شرکت نیز به میزان 250 میلیون تومان و حق حضور اعضای غیر موظف هیأت مدیره  ماهانه هشتصد هزار تومان به شرط تشکیل حداقل دو جلسه در ماه تعیین شد.

موسسه حسابرسی فراز مشاور، دیلمی پور (حسابداران رسمی) به سمت بازرس اصلی و حسابرس مستقل شرکت و موسسه بیات رایان بعنوان بازرس علی البدل انتخاب گردیدند و تعیین حق الزحمه حسابرس مستقل و بازرس قانونی به هیات مدیره شرکت تفویض گردید.

همچنین روزنامه دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه رسمی شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش برای درج آگهی های شرکت انتخاب شد.

در پایان مجمع، گروه صنعتی گلرنگ، گروه سرمایه گذاری کوروش، گروه مدیریت صنعت خرده فروشی کوروش، گروه گسترش گلپخش اول و گروه گسترش گلرنگ پخش برای مدت دو سال به عنوان اعضای جدید هیات مدیره شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش انتخاب شدند. 

ضمن آنکه مجمع پرداختهای بلاعوض در قالب مسئولیتهای اجتماعی طی سال 1398 را تا سقف 3 میلیارد تومان دراختیار هیات مدیره قرار داد.

 

 

 


برچسب ها:

افق کوروش
فروشگاه های همواره تخفیف
تخفیف
فروشگاه های افق کوروش
بورس و اوراق بهادار تهران
اولین فروشگاه زنجیره ای در بورس تهران

عضویت در خبرنامه

عضویت

داغ‌ترین‌ها

کارت اعتباری معیشتی به رانندگان فعال حمل و نقل عمومی شهری ارائه می شود

۱۳۹۸/۰۵/۲۶

در راستای حمایت از رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل عمومی شهری کشور، تفاهم نامه ای سه جانبه با اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور و بانک قرض الحسنه مهر ایران با هدف اجرای طرح اعطای کارت اعتباری خرید کالا به امضاء رسید.