اخبار افق کوروش /  اخبار

چاپ
افق کوروش به عنوان شرکت برتر و فعال بورس تهران معرفی شد
1398/07/02

افق کوروش به عنوان شرکت برتر و فعال بورس تهران معرفی شد

براساس اعلام مدیریت آمار و اطلاعات بورس تهران، شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش موفق شد در فهرست 50 شرکت برتر و فعال بورس تهران قرار گیرد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، در تازه ترین به روز رسانی شرکت های فعال بورس تهران و براساس دوره سه ماهه دوم سال 98، افق کوروش توانست با کسب رتبه 46 در فهرست شرکت های برتر و فعال بورس تهران باشد.

شناسایی شرکت های فعال تر در بورس اوراق بهادار تهران بر پایه ترکیبی از قدرت نقدشوندگی سهام و میزان دادوستد سهام در تالار معاملات (تعداد و ارزش سهام دادوستد شده)، تناوب دادوستد سهام در تالار معاملات (تعداد روزهای دادوستد شده و دفعات دادوستد شده) و معیار تاثیرگذاری شرکت بر بازار (میانگین تعداد سهام منتشر شده و میانگین ارزش جاری سهام شرکت در دوره بررسی) می باشد.

با توجه به تجربیات بورس های اوراق بهادار در سطح بین الملل، شناسایی شرکت های ممتاز یا دارای موقعیت برتر اغلب بر پایه معیارهای نقدشوندگی سهام، میزان تاثیر گذاری شرکت بر بازار و برتری نسبت های مالی انجام می شود.

شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش به عنوان نخستین فروشگاه زنجیره ای بورس تهران در تاریخ هفتم آذرماه 97 به عنوان پانصد و بیست و ششمین شرکت پذیرفته شده در بخش«خرده ­فروشی، به استثنای وسایل نقلیه موتوری »، گروه و طبقه « خرده ­فروشی انواع موادغذایی، نوشیدنی و غیره » و با کد 4711 و نماد افق در فهرست نرخ های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

عرضه اولیه سهام شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش به عنوان نخستین فروشگاه زنجیره ای بورس تهران و بزرگترین فروشگاه زنجیره ای به لحاظ تعداد شعب فعال در کشور در تاریخ 27 بهمن ماه 97 و با قیمت هر سهم 1695 تومان انجام شد که مورد استقبال چشم گیر فعالان بازار سرمایه قرار گرفت و با مشارکت بیش از 386 هزار نفر در بورس اوراق بهادار تهران انجام شد.

شایان توجه است؛ سهام شرکت از زمان عرضه اولیه سهام تا کنون با رشد قیمت 250 درصدی رو به رو شده است.


برچسب ها:

افق کوروش
فروشگاه زنجیره ای
بورس و اوراق بهادار تهران
اولین فروشگاه زنجیره ای در بورس تهران

عضویت در خبرنامه

عضویت

داغ‌ترین‌ها