اخبار افق کوروش /  اخبار

چاپ
افق کوروش در جمع صد شرکت برتر اقتصاد ایران قرار گرفت/ کوروش در صدر جدول پرفروش ها/ مقام اول در گروه فروشگاه ها
۱۳۹۶/۱۲/۰۱
بنا بر اعلام سازمان مدیریت صنعتی ایران و در رتبه بندی IMI-100 ؛

افق کوروش در جمع صد شرکت برتر اقتصاد ایران قرار گرفت/ کوروش در صدر جدول پرفروش ها/ مقام اول در گروه فروشگاه ها

بنا بر اعلام سازمان مدیریت صنعتی ایران و در بیستمین سال رتبه بندی IMI-100  شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش در فهرست 500 شرکت برتر ایران موفق شد که رتبه 69 را از آنِ خود کند و در رتبه سوم بیشترین رشد فروش در میان صد شرکت برتر ایران قرار گیرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، بیستمین همایش رتبه بندی صد شرکت برتر ایران (IMI-100) با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، علی محمدی رئیس سازمان مدیریت صنعتی ایران، منصور معظمی رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و جمعی از مدیران شرکت های برتر ایران در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد.

 

*کسب رتبه 69 در میان 500 شرکت برتر ایران

بنا بر اعلام سازمان مدیریت صنعتی ایران و مرکز رتبه بندی شرکت های برتر ایران، شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش توانست رتبه شصت و نهم را در ميان 500 شركت برتر ایران در شاخص ميزان فروش به دست آورد.

 

*افق کوروش؛ شرکت تازه وارد در فهرست صد شرکت اول

خلاصه نتایج بیستمین سال رتبه بندی IMI-100  نشان می دهد که افق کوروش به همراه پنج شرکت دیگر برای اولین بار توانسته خود را به فهرست 100 شرکت برتر اقتصاد ايران برساند و شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش از شرکت‌های تازه واردی است که موفق شده به فهرست صد شرکت اول برتر ایران راه یابد.

 

*72 پله صعود برای افق کوروش

نتایج بیستمین سال رتبه بندی IMI-100 بیانگر آن است که افق کوروش در میان صد شرکت برتر ایران موفق شد با 72 پله صعود، رتبه فروش شرکت را در سال 95 به رتبه 69 برساند و در میان صد شرکت برتر ایران قرار گیرد و در جدول بیشترین صعودهای صد شرکت برتر ایران نام خود را به ثبت برساند. 

 

 

*ثبت رتبه سوم بیشترین رشد فروش برای افق کوروش

براساس اطلاعات سازمان مدیریت صنعتی، بیشترین رشد فروش برای شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش به ثبت رسیده است به طوریکه براساس آمار منتشر شده از اطلاعات مالي سال 95، افق کوروش در سال 95 به نسبت سال 94 با ثبت 197 درصد رشد فروش در رتبه سوم بیشترین رشد فروش در میان صد شرکت برتر ایران قرار گرفته است.  

بنا بر اعلام سازمان مدیریت صنعتی ایران، برای گزینش صد شرکت برتر ایران، معیار فروش مبنای انتخاب قرار گرفته است زیرا میزان اثرگذاری فعالیت یک بنگاه اقتصادی در ابعاد اقتصاد ملی، رابطه مستقیمی با میزان فروش شرکت دارد. در واقع فروش شرکت، میزان تعامل بنگاه را با ساختار اقتصادی کشور نشان می دهد و مهم ترین خروجی نهایی یک شرکت تجاری محسوب می شود و ورود به عرصه رقابت جهانی تنها برای شرکت های بزرگ با فروش بالا میسر است.

 

 

*اول در «فروش» در گروه فروشگاهها

افق کوروش در میان 100 شرکت برتر سومین شرکتی است که بیشترین رشد فروش را در بازه زمانی یکساله داشته است. میزان فروش این شرکت در سال 95 معادل 16440.5 میليارد ریال بوده است که اين ميزان فروش، بالاترين رقم فروش در ميان فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي است كه كوروش توانسته آن را محقق كند و بر همین اساس به مقام اول در میان فروشگاه های زنجیره ای دست پیدا کند.

 

 

*افق کوروش، مقام اول در «بهروه‌وري»

شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش همچنين در شاخص بهره‌وری کل عوامل (TFP) در گروه های صنعتی، موفق به کسب رتبه اول در گروه فروشگاه ها شده است.

 

 

*مقام نخست میزان فروش در گروه فروشگاهها

همچنین شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش در فهرست گروه های صنعتی از منظر شاخص میزان فروش، موفق شد که در گروه فروشگاهها نیز مقام نخست را به خود اختصاص دهد.

 


برچسب ها:

فروشگاه افق کوروش
فروشگاه های همواره تخفیف
فروشگاه زنجیره ای افق کوروش
فروشگاه های زنجیره ای
برترین شرکت های ایران
همایش شرکت های برتر
رتبه نخست فروشگاه های زنجیره ای
صد شرکت برتر اقتصاد ایران
رکورد بیشترین صعود
رشد فروش فروشگاه های زنجیره ای
بازده فروش
صدر جدول پرفروش ها
صعود در بین برترین ها
رتبه اول فروش

ارسال نظر

ارسال

عضویت در خبرنامه

عضویت

داغ‌ترین‌ها

افق کوروش برای عرضه اولیه در بورس معرفی شد/ استقبال از معارفه اولین فروشگاه زنجیره ای در بورس تهران

۱۳۹۷/۱۰/۱۱

مراسم معارفه  افق کوروش پیش از عرضه اولیه سهام در بورس، با تشریح آخرین وضعیت مالی و عملکردی درباره چشم انداز، اهداف کلان، پیش بینی سود هر سهم سال 97، ریسک ها و تمهیدات برگزار شد.

ركورد بلندترين فاكتور خريد به طول 20 متر در افق كوروش ثبت شد / طولانی ترين فاكتور با 1252 رديف كالا + عکس

۱۳۹۷/۱۰/۰۴

در آستانه ی بلندترین شب سال، بلندترین و طولاني ترين فاكتور خريد در فروشگاه زنجيره اي افق كوروش به چالش گذاشته شد و بلندترين فاكتور با 1252 رديف كالايي و به طول 20 متر از استان خراسان رضوي توانست اين ركورد را به نام خود ثبت كند.

​ERP، راهکاری بین المللی برای شرکتی در سطح بین المللی

۱۳۹۷/۰۹/۲۸

افق کوروش، اولین فروشگاه زنجیره ای در ایران، اولین شرکت در سطح منطقه و از بزرگترین شرکت هایی است که در این وسعت پروژه ERP را به صورت یکپارچه برای صندوق های فروشگاهی و دفترمرکزی پیاده سازی می کند؛ تعداد شرکت هایی که در این اندازه و در دنیا موفق به پیاده سازی این سیستم شده اند، انگشت شمارند.