اخبار افق کوروش /  اخبار

چاپ
افق کوروش با  29 پله رشد، چهلمین شرکت برتر ایران شد / کسب رتبه اول در فروش و بهره وری در گروه فروشگاههای زنجیره ای
۱۳۹۷/۱۱/۰۸

افق کوروش با 29 پله رشد، چهلمین شرکت برتر ایران شد / کسب رتبه اول در فروش و بهره وری در گروه فروشگاههای زنجیره ای

فروشگاه زنجیره ای افق کوروش با 29 پله رشد و کسب عنوان شرکتِ پیشرو ، رتبه چهلم را در بین  500 شرکت برتر ایران کسب کرد و برای دومین سال متوالی موفق شد که در گروه فروشگاه ها رتبه اول را از نظر شاخص "میزان فروش و بازده فروش" و  "شاخص بهره وری کل عوامل" از آنِ خود کند.  

 

به گزارش روابط عمومی شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، این شرکت در همایش شرکت های برتر ایران و بیست و یکمین سال رتبه بندی IMI-100 به عنوان "شرکت پیشرو" معرفی شد.

معیار اصلی در انتخاب فروشگاه زنجیره ای افق کوروش به عنوان شرکت پیشرو،"تغییر رتبه فروش شرکت های فهرست صد شرکت برتر ایران طی چهارسال اخیر" است که وجود اطلاعات شرکت در رتبه بندی IMI-100 برای حداقل سه سال اخیر، منفی نبودن تغییر رتبه فروش شرکت در سال اخیر و زیان ده نبودن شرکت، موجب کسب این جایگاه شد .

 

 

مطابق نتایج بیست و یکمین سال رتبه بندی IMI-100، شرکت فروشگاه زنجیره ای افق کوروش ضمن کسب عنوان "شرکت پیشرو" توانست رتبه چهلم را در بین 500 شرکت بزرگ و برتر ایران کسب نماید. 

افق کوروش که در سال مالی 1395 با 16440.5 میلیارد فروش توانسته بود رتبه 69 را از منظر شاخص فروش کسب نماید، با 29 پله رشد و 29564.0 میلیارد ریال فروش در سال 1396 توانست رتبه چهلم را در بین 500 شرکت برتر ایران از آنِ خود کند.

 

 

این شرکت برای دومین سال متوالی نیز موفق شد که در گروه فروشگاهها رتبه اول را از نظر شاخص "میزان فروش و بازده فروش بدست بیاورد و همچنین رتبه اول را در شاخص بهره وری کل عوامل (TFP) در صنعت و گروه فروشگاه ها به خود اختصاص دهد. 

 

 

 

لازم به ذکر است؛ همایش شرکت های برتر ایران با حضور رئیس سازمان مدیریت صنعتی، مدیر مرکز رتبه بندی شرکت های برتر، مقامات وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیران شرکت های برتر و بزرگ در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد و از شرکت های برتر ایران تقدیر به عمل آمد. 

گفتنی است؛ از آنجایی که فروش مهم ترین خروجی نهایی یک شرکت تجاری است و روند فروش نتیجه تعامل بسیاری از عوامل کیفی و کمی، درونی و بیرونی شرکت را نشان می دهد و  ورود به عرصه رقابت جهانی تنها برای شرکت های بزرگ با فروش بالا میسر است، برای گزینش صد شرکت برتر ایران، معیار فروش مبنای انتخاب قرار گرفته است. در واقع انتخاب و رتبه بندی شرکت ها براساس شاخص حجم فروش از منطق اقتصادی و مدیریتی برخوردار است. فروش شرکت میزان تعامل بنگاه را با ساختار اقتصادی نشان می دهد و هر چه بنگاهی تعامل بیشتری با سایر اجزاء اقتصاد داشته باشد، رونق و رکود آن اهمیت بیشتری می یابد.


برچسب ها:

فروشگاه افق کوروش
فروشگاه ها ی زنجیره ای افق کوروش
فروشگاه های زنجیره ای
برترین شرکت های ایران
همایش شرکت های برتر

عضویت در خبرنامه

عضویت

داغ‌ترین‌ها

افق کوروش برای عرضه اولیه در بورس معرفی شد/ استقبال از معارفه اولین فروشگاه زنجیره ای در بورس تهران

۱۳۹۷/۱۰/۱۱

مراسم معارفه  افق کوروش پیش از عرضه اولیه سهام در بورس، با تشریح آخرین وضعیت مالی و عملکردی درباره چشم انداز، اهداف کلان، پیش بینی سود هر سهم سال 97، ریسک ها و تمهیدات برگزار شد.

ركورد بلندترين فاكتور خريد به طول 20 متر در افق كوروش ثبت شد / طولانی ترين فاكتور با 1252 رديف كالا + عکس

۱۳۹۷/۱۰/۰۴

در آستانه ی بلندترین شب سال، بلندترین و طولاني ترين فاكتور خريد در فروشگاه زنجيره اي افق كوروش به چالش گذاشته شد و بلندترين فاكتور با 1252 رديف كالايي و به طول 20 متر از استان خراسان رضوي توانست اين ركورد را به نام خود ثبت كند.

​ERP، راهکاری بین المللی برای شرکتی در سطح بین المللی

۱۳۹۷/۰۹/۲۸

افق کوروش، اولین فروشگاه زنجیره ای در ایران، اولین شرکت در سطح منطقه و از بزرگترین شرکت هایی است که در این وسعت پروژه ERP را به صورت یکپارچه برای صندوق های فروشگاهی و دفترمرکزی پیاده سازی می کند؛ تعداد شرکت هایی که در این اندازه و در دنیا موفق به پیاده سازی این سیستم شده اند، انگشت شمارند.